leden 2015

Vzhledem ke skončení projektu a dotací, jsme byli nuceni od ledna 2015 zvýšit ceny služeb. Jsme rádi, že i přesto můžeme nabínou ceny přístupné, u jejichž vytváření jsme vycházeli z možností a požadavků našich coworkerů.

 

prosinec 2014

Na konci roku 2014 jsme v Mumraji uzavřeli významnou etapu. K tomuto datu Mumraji skončila podpora v rámci projektu Práce a život v rovnováze II.  – ESF: Operační program Praha Adaptabilita, podpora vstupu na trh práce.

Děkujeme za dotační podporu v letech 2013-14 a možnost vybudovat coworkingové centrum. Děkujeme všem, kteří nám pomohli.

 

První rok Mumraje (květen 2013 - květen 2014)

 

Naše coworkingové centrum Mumraj oslavilo v květnu rok svého fungování.  

Na oslavu a kulatý stůl přišli zástupci kraje, obce a ministerstev, se zástupci firem a s coworkery. Na tomto setkání všichni svým úhlem pohledu zhodnotili uplynulý rok a diskutovali o tom, jak budovat trvale udržitelný rozvoj coworkingu.
 
Uplynulý rok v číslech - během ročního fungování Mumraj využilo 64 rodičů - coworkerů, kteří celkem odpracovali 670 hodin. Stejný počet, tj. 670 hodin, chůvy s trpělivostí pečovaly o děti coworkerů a ti se mezitím mohli věnovat práci, studiu, psaní knih, malování, šití, masáži nebo schůzce se svými klienty.
 
Za rok fungování se ukázalo, že velkou výhodou Mumraje je to, že nabízí nejen sdílenou kancelář s notebooky a multifunkční tiskárnou, ale také dílnu, kde je k dispozici šicí stroj a overlock, a studio péče o tělo s masážním lehátkem, zrcadlem apod. 
 
Největší zájem o služby Mumraje mají maminky na mateřské či rodičovské dovolené, a to mj. také proto, že Mumraj nabízí hodinovou sazbu včetně hlídání dětí do 40 Kč (díky dotaci z Evropské Unie). Právě nízká, dotovaná, cena umožňuje, aby coworkingové centrum bylo dostupné opravdu všem. 
 
Nízká cena je velká výhoda. Cena je také zároveň limitujícím faktorem pro budoucí chod a rozvoj Mumraje. Ukazuje se, že zaplatit všechny náklady na provoz Mumraje není v silách cílové supiny (rodiče pečující o malé děti), a tak Mumraj aktivně hledá donory a připravuje se na další granty.
 
Coworkeři nejvíce oceňují, že si mohou vzít děti s sebou do práce. Mohou se plně soustředit na práci či studium a zároveň vědí, že dětem je poskytovaná kvalitní péče a že v případě potřeby jsou dětem a chůvám nadosah. Nemusejí pracovat po nocích.

 
Minipříběhy coworkerů:

  • Katka dojíždí do Mumraje z Vinohrad. Má dvě malé děti, pracuje jako manažerka. Ocenila by, kdyby bylo hlídání i přes oběd, aby neměla tak dlouhou pauzu do odpoledních otvíracích hodin.
  • Jana má jedno malé dítě, zabývá se terapií - kineziologií, autopatií, přípravou homeopatik a Bachových květových esencí. Využívá prostor Mumraje pro přípravu přednášek a pro poradenství.
  • Radka má dvě malé děti, v Mumraji využívá šicích strojů, šije šátky, šálky, vyrábí šperky. V Mumraji využívá prostor k prodeji svých výrobků.
  • Eliška má dvě malé děti, v Mumraji dělá účetnictví, je ráda, že nemusí pracovat po nocích.
  • Lenka má jedno malé a jedno starší dítě, v Mumraji pracuje jako redaktorka internetového zpravodaje, do coworkingu chodí většinou 2-3x týdně.

 
Mumraj nastartoval úspěšně, díky unikátní kombinaci zavedeného rodinného centra a coworkingu. Vznik coworkingového centra totiž vycházel z 13 let zkušeností a dokonalé znalosti konkrétních potřeb cílové skupiny, rodičů na mateřské a rodičovské dovolené.

Výsledky diskuze u kulatého stolu

zástupců kraje, obce a ministerstev, zástupců firem a coworkerů. Z diskuze vyplynulo, že coworkeři jsou ochotni a schopni zaplatit maximálně 60 Kč za hodinu práce v coworkingu včetně hlídání. Coworkeři by potřebovali a velmi uvítali rozšíření provozu také přes poledne. Uvítali by možnost stravování a místo pro odpolední spaní pro děti. Zástupci samosprávy se shodli na tom, že by bylo potřebné činnost coworkingu podpořit.
 
Coworkingové centrum je významným aktérem při podpoře myšlenky práce na dálku.
 
(text najdete také v tiskové zprávě ke stažení)

Děkujeme

  • Pekařství Moravec za špaldové řezy
  • Hance za lahodný dort
  • coworkerkám za přínos k diskuzi a spoluvyváření další vize
  • všem nadšencům a pracovníkům Mumraje za přípravu oslavy

 

Dokumenty ke stažení

Mumraj prezentace 27. 5. 2014

Mumraj tisk zpráva + výsledky kulatého stolu

VZ_Mumraj_1rok


Fotky z oslavy a kulatého stolu 27. 5. 2014

najdete zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151863155203239.1073741868.136465943238&type=1

fotky v tiskové kvalitě ke stažení zde:https://www.uschovna.cz/zasilka/ABSF3SW6YMARWRHI-3C9  nebo kontaktujte Lenku Frišovou: lenka.frisova@rcmum.cz, 775 720 556.

Kontakt

MUMRAJ coworkingové centrum

Mezilesí 2058
Horní Počernice, 193 00

od 4. 9.:
Po 8.00–12.30
Út 8.00–12.30 a 15–18
St 8.00–12.30
Čt 8.00–12.30 a 15–18
Pá 8.00–12.00

+420 775 720 585